ESDENT

Tomografia Stomatologiczno-Laryngologiczna

ESDENT

Tomografia Stomatologiczno-Laryngologiczna

Kontakt

Poznań Rataje577 488 788ul. Rataje 166/lok.13
Pon-Pt 9.00-19.00

Kontakt

Poznań Grochowska577 488 788ul. Grochowska 45A
Pon-Pt 9.00-19.00

Kontakt

Poznań Obornicka 577 488 788ul. Obornicka 291
Pon-Pt 9.00 - 19.00

Kontakt

Wrocław 71 307 60 70ul. Pomarańczowa 8
Pon-Pt 9.00 - 17.00

Dowiedz się jak otworzyć badanie tomograficzne wykonane w naszej pracowni i jak obsługiwać program do przeglądania badań w 3D.

Jak uruchomić badanie z płyty CD z oprogramowaniem OnDemand 3D

  • Włóż płytę do napędu CD w komputerze.
  • Otwórz płytę i uruchom aplikację CD-Viewer.
  • Kliknij dwukrotnie lewym przyciskiem myszy na imię i nazwisko pacjenta.
  • Następnie kliknij dwukrotnie na plik PRJ i wybierz Otwórz.

W programie pracujemy na dwóch modułach: Dental i 3D, które możemy zmieniać po kliknięciu na ikonę Aktywowano w lewym górnym rogu. Moduł 3D służy do przeglądania badania w trzech płaszczyznach. Moduł Dental służy do przeglądania płaszczyzn badania wzdłuż wyznaczanych przekrojów. W zależności od celu analizy badania możemy przełączać między trybami przeglądania, np. Panorama, TMJ,… W tym module można wykonać także łuk/krzywą transektalną.

OnDemand 3D - diagnoza stomatologiczna

OnDemand 3D - linijka 2D i 3D 

OnDemand 3D - planowanie implantu

Problemy z otwarciem płyty?

Badanie tomograficzne nie otwiera się z płyty lub pulpitu? Postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

1. Sprawdź czy na komputerze nie są zainstalowane programy antywirusowe (Avast, McAfee lub inne) - wyłącz/wstrzymaj ochronę na czas przeglądania badania. Sprawdź czy zainstalowany antywirus nie przeniósł plików przeglądarki badań do kwarantanny, jeśli tak przywróć je. Jeśli badanie dalej się nie otwiera przejdź do kolejnego kroku.

2. Sprawdź czy jesteś zalogowany jako Administrator, kliknij prawym przyciskiem myszy na plik CD-Viewer (widoczny po otwarciu płyty lub folderu z badaniem) i wybierz "Uruchom jako Administrator". Jeśli badanie dalej się nie otwiera przejdź do kolejnego kroku.

3. Pobierz plik instalacyjny AceRedist dostępny pod tym linkiem (kliknij). Otwórz plik i przenieś plik instalacyjny AceRedist.msi na np. pulpit. Jeśli program nie był wcześniej zainstalowany, postępuj zgodnie z kreatorem instalacji. Po zakończonej instalacji, otwórz badanie klikając dwukrotnie na CD-Viewer, postępuj zgodnie z komunikatami aby zainstalować przeglądarkę badań. Jeśli po instalacji przeglądarki dalej jest problem z otwarciem badania, po raz kolejny zaintaluj plik AceRedist.msi, tym razem po kliknięciu w plik instalacyjny wybierz najpierw opcję "Reinstall or Repair Microsoft Access database...", potem opcję "Reinstall Microsoft Access...".

Jeśli dajej masz problem z otwarciem płyty, skontaktuj się z managerem lokalnej placówki radiologicznej ESDENT (kliknij).

Ta strona wykorzystuje Cookies do poprawnego funkcjonowania. Korzystając z niej akceptujesz Politykę prywatności.

Zrozumiałem